Aplikacje dają Polakom coraz więcej możliwości

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Aplikacje dają Polakom coraz więcej możliwości
Posted by

Aplikacje dają Polakom coraz więcej możliwości

Aplikacje dają turystom coraz więcej możliwości

 

Lubimy podróżować. Nieodłącznym elementem wypraw jest… telefon. Dzięki internetowi daje niemalże nieograniczony dostęp do najpotrzebniejszych informacji. A co kiedy nie ma zasięgu? Coraz więcej aplikacji działa również w trybie offline.

Podstawowym narzędziem podróżnika jest mapa – nie papierowa, ale elektroniczna, np. dostępna w aplikacji Mapy Google. Umożliwia ona wyznaczenie trasy z punktu A do B i określenie czasu podróży, niezależnie czy poruszamy się samochodem, komunikacją publiczną, rowerem czy na piechotę. Ponadto mapa pozwala zorientować się w terenie oraz znaleźć informacje o interesujących nas obiektach. „Staramy się, aby aplikacja była też do wykorzystania w trybie offline. Można skorzystać z opcji zapisania fragmentu mapy w pamięci telefonu i sprawdzić, gdzie jesteśmy, bez włączonego internetu” – mówi serwisowi infoWire.pl Piotr Zalewski z Google Polska.

Nieocenionym asystentem w podróży jest aplikacja Google Now, obsługiwana już w języku polskim. „Podpowie ona, za ile czasu powinniśmy wyjść na lotnisko, z którego terminalu mamy lot, a po wylądowaniu poda informacje o aktualnym kursie walut, pogodzie i tym, co warto zobaczyć w danym miejscu” – zaznacza ekspert.

Dawniej z wyprawy przywoziliśmy dwie, trzy rolki filmu fotograficznego. Obecnie telefony pozwalają na utrwalenie tysięcy obrazów. I tu przydaje się aplikacja Zdjęcia Google, która umożliwia nie tylko przechowywanie plików w chmurze, lecz także ich porządkowanie i wyszukiwanie po słowach. „Oprócz tego aplikacja wybierze najlepsze zdjęcia i stworzy prezentację, którą po powrocie możemy pokazać bliskim” – zauważa rozmówca.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

4 0 587 14 września, 2015 News, Turystyka 14 września, 2015

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.