Bezpłatna polska e-szkoła na Islandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Bezpłatna polska e-szkoła na Islandii
Posted by

Bezpłatna polska e-szkoła na Islandii

Trwają zapisy do bezpłatnej polskiej e-szkoły

 

Na prośbę projektu edukacyjnego Polskie Szkoły Internetowe Libratusinformujemy o ciekawym przedsięwzięciu, przydatnym zwłaszcza dla osób mieszkających poza Reykjavikiem.

Poniższa informacja może zainteresować szczególnie tych z Państwa, którzy mieszkają z dala od stolicy i nie są w stanie posłać dziecka do Szkoły Polskiej im. Janusza Korczaka w Reykjaviku:

BEZPŁATNA POLSKA E-SZKOŁA

DLA DZIECI POLAKÓW PRZEBYWAJĄCYCH ZA GRANICĄ

Tylko do 14 sierpnia trwają zapisy do bezpłatnej, polskiej e-szkoły, przeznaczone dla dzieci Polaków przebywających poza granicami kraju. Możliwość uczestnictwa dzieci w polskiej szkole za pośrednictwem Internetu możliwa jest dzięki projektowi edukacyjnemu Polskie Szkoły Internetowe Libratus.

Polska e-Szkoła powstała, by umożliwić polskim dzieciom przebywającym za granicą bezpłatną naukę w polskim systemie oświaty. Projekt ten to inicjatywa szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Mali Polacy otrzymują dostęp do Internetowej Platformy, na której zawarte są multimedialne materiały edukacyjne. Dodatkowo raz w tygodniu dzieci z całego świata uczestniczą w lekcjach on‑line z polskimi nauczycielami. Po ukończeniu roku nauki uczniowie mają możliwość otrzymania państwowego świadectwa.

Projekt wspiera polskich emigrantów w edukacji ich dzieci na poziomie zerówki, szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zespół tworzący projekt dokłada wszelkich starań, aby nauka przynosiła jak najlepsze efekty, a równocześnie wiązała się z przyjemnością płynącą z obcowania z językiem i kulturą polską.

Ważnym elementem nauki są Webinaria, czyli odbywające się na żywo cotygodniowe spotkania on-line z polskimi nauczycielami, przeniesione ze szkolnej ławki do Internetu. Zajęcia składają się z wykładu wzbogaconego o interesujące prezentacje, filmy edukacyjne, interaktywną tablicę oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Uczniowie aktywnie biorą udział w spotkaniach poprzez wspólne rozwiązywanie zadań, rebusów i łamigłówek. Na końcu każdej tego typu lekcji istnieje możliwość omówienia problemów napotkanych podczas realizowania materiału zamieszczonego na platformie, z czego korzystają zarówno uczniowie jak i ich rodzice.

Każdy rok nauki kończy się egzaminem klasyfikacyjnym. Po jego zdaniu, uczeń otrzymuje państwowe świadectwo, które m.in. eliminuje ryzyko powtarzania klasy po powrocie dziecka do kraju. Dla dzieci Polaków mających możliwość przystąpienia do egzaminu nauka w Polskich Szkołach Internetowych Libratus jest zupełnie bezpłatna. Egzaminy odbywają się w:

Polsce (dostępne miejscowości podane są na stronie: www.libratus.edu.pl/nauka/centra-egzaminacyjne),
Wielkiej Brytanii (Londyn, Hull, Bristol, Bedford),
Hiszpanii (Madryt),
Norwegii (Moss),
Niemczech (Neuzelle).

Egzaminy poza granicami Polski organizowane są tylko dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Warunkiem skorzystania z bezpłatnej edukacji jest posiadanie polskiego obywatelstwa przez przynajmniej jednego z rodziców.

Zapisy na bezpłatną naukę, dokonywane są za pośrednictwem strony www.libratus.edu.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym profilem na Facebooku: www.facebook.com/PSI.Libratus, gdzie udostępniane są aktualności dotyczące projektu oraz ciekawostki zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców.

 

Źródło: reykjavik.msz.gov.pl
Fot: reykjavik.msz.gov.pl

3 0 1101 23 lipca, 2015 Edukacja, News 23 lipca, 2015

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.