Dentysta w Szkole Polskiej w Reykjaviku

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Dentysta w Szkole Polskiej w Reykjaviku
Posted by

Dentysta w Szkole Polskiej w Reykjaviku

WAŻNE!!! Zgoda na współpracę z dentystą

Szanowni Rodzice,

w dniu 8.11.2014 wychowawcy klas przekażą Uczniom zgodę dla Państwa do podpisu. Dokument dotyczy zezwolenia na współpracę z dentystą w naszej szkole. Współpraca ta jest bezpłatna. Mam nadzieję, że Państwo się włączycie w tę akcję, prowadzoną przez Hólmfríður Guðmundsdóttir, Kristín Sigurðardóttir, Magdalenę Elisabet Andresdóttir i naszą Szkołę.

Proszę o przekazanie podpisanej zgody wychowawcy klasy najpóźniej do 15.11.2014.

Spotkanie z dentystami odbędzie się w szkole dniu 29.11.2014 w 2 turach:

1 grupa, Rodzice Uczniów z klas: OA, OC, 1A, 1B, 1C, 3A godzina 11.15 -12.00,

2 grupa, Rodzice Uczniów z klas: OB, 1D, 2A, 2B, 3B, 4, 5, 6 oraz klas gimnazjalnych godzina 12.05-12.50.

Oto tekst zgody. Proszę o przeczytanie tego i przygotowanie nazwisk i nr tel. dentystów Państwa Dzieci. Wypełnianie będzie łatwiejsze:)

Szkoła Polska w Reykjaviku im. Janusza Korczaka

Imię i nazwisko Ucznia: ____________________________Kt.: ________________ Wiek: _________
Drodzy Rodzice/Opiekunowie,

zaczynamy współpracę z dentystami. Jest to bardzo ważny projekt, który ma na celu rozpropagowanie prawidłowej higieny jamy ustnej wśród naszych Dzieci i Rodziców.

Zęby u Dzieci będą sprawdzane przez dentystę na terenie naszej szkoły. Rodzice otrzymają informację, gdy okaże się, że Dziecko powinno zacząć leczenie zęba/zębów.

W szkole jest planowanie dodatkowo przeprowadzenie fluoryzacji zębów u Dzieci.

Przypominamy, że na terenie szkoły obowiązuje zakaz jedzenia słodyczy.

„W naszej szkole obowiązują takie same zasady dotyczące drugiego śniadania, jak w szkołach islandzkich – prosimy zatem o nieprzynoszenie do szkoły słodyczy i smakołyków”.

Pomóżmy zachować zdrowe zęby naszym Dzieciom. Rodzice są proszeni o aktywne dbanie o higienę jamy ustnej Dziecka.

Dzieci powinny posiadać swojego dentystę. Wszystkie 3-latki i 10-ciolatki i 18-latki mają prawo do bezpłatnego stomatologa*. Od 1 stycznia 2015 Dzieci, które mają 8 i 9 lat, będą miały dostęp do takich samych bezpłatnych usług.

Proszę odpowiedzieć na poniższe pytania.

□ Tak □ Nie Zgadzam się na uczestnictwo Dziecka w badaniach stomatologicznych

□ Tak □ Nie Dziecko będzie uczęszczać na spotkania z stomatologiem

□ Tak □ Nie Potrzebuję pomocy w rejestracji Dziecka u dentysty

□ Tak □ Nie Czy Dziecko jest zarejestrowane u dentysty? Ma swojego dentystę?

_____________________________________________________________

Imię i nazwisko dentysty mojego Dziecka i nr telefonu dentysty

___/___/___ ___________________/________________/________

Data Podpis Rodziców/Opiekunów telefon

Upplýsingar um tannvernd barna má finna á vef Embættis landlæknis www.landlaeknir.is/tannheilsa Wszystkie wiadomości na temat higieny jamy ustnej dzieci można znaleźć na stronie internetowej Lekarza Krajowego www.landlæknir.is/tannheilsa

* Stomatolog jest bezpłatny, ale należy wnieść jednorazowo roczną opłatę wpisową w wysokości 2500 kr.

Źródło: materiały pochodzą ze strony szkolapolska.is
fot: freeimages.com

3 0 406 06 listopada, 2014 Biznes, News Listopad 6, 2014

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.