Konsultacje online dla pracujących zagranicą

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Konsultacje online dla pracujących zagranicą
Posted by

Konsultacje online dla pracujących zagranicą

Witam serdecznie, przekazuję ciekawą informację:)

Pozdrawiam,
Monika Sienkiewicz
Warszawa, 12 marca 2015 r.

„…Staram się go za dużo do Skype’a nie brać, bo płacze (…) On myśli, że tata przyjdzie zaraz i chodzi, pokazuje mu zabawki, że ma od niego wziąć, bo myśli, że tata zaraz wyjdzie z tego ekranu. (…)” – mama 2-latka, jej mąż pracuje za granicą.
„…bardzo dużo ucieka rodzicom z życia tego dziecka. Jakiś wzlotów, upadków. Szczęśliwych chwil, ale też… niemoc… (…) Jak dziecko dzwoni całe zapłakane i mówi, że coś mu się wydarzyło i nie może po prostu go przytulić, złapać za rękę. To jest na pewno okropne…” – nauczycielka świetlicy.

Fragmenty raportu „Rodzinne drogi. Sytuacja dzieci z rodzin transnarodowych – przypadek Polski”*
Co dziesiąty polski nastolatek doświadcza rozłąki z rodzicem, który zdecydował się na emigrację z przyczyn ekonomicznych. Niekiedy pracę za granicą podejmują oboje rodzice, dziecko pozostaje pod opieką dziadków, starszego rodzeństwa, znajomych. Fundacja Polskie Forum Migracyjne rozpoczyna projekt wsparcia rodzin rozdzielonych przez migrację.
12 marca 2015 r. Fundacja Polskie Forum Migracyjne uruchamia dwie strony internetowe:
www.wyjechali.pl – dla dzieci, których rodzic/e pracują zagranicą,
www.rodzicebezgranic.pl – dla rodziców, których dzieci zostały w Polsce.
Poprzez strony www można konsultować się ze specjalistkami, psycholożkami międzykulturowymi, które będą wspierać zarówno dzieci, jak i rodziców w podtrzymaniu relacji z bliskimi. Porad można zasięgać poprzez maila, jak również czatować lub rozmawiać przez Skype’a.
Dyżury specjalistek odbywają się:
w każdy wtorek od 9.00 do 14.00
w każdy piątek od 14.00 do 18.00.

Ponadto na stronach internetowych można znaleźć porady, jak podtrzymać bliskość z dzieckiem będąc daleko od niego, jakie rytuały wprowadzać do relacji rodzic-dziecko, aby zadbać o rodzicielską relację, po czym poznać, że tracimy kontakt z dzieckiem. Informujemy także o kwestiach prawnych – jak formalnie uregulować opiekę nad dzieckiem, jak rozmawiać o emigracji z wychowawcą i nauczycielami, jak przygotować dziecko na wyjazd rodziców.
Jednocześnie na stronie http://rodzicebezgranic.pl/raport/ Fundacja Polskie Forum Migracyjne publikuje raport podsumowujący badania terenowe prowadzone w 2014 r. wśród rodzin rozdzielonych przez migrację z powodów ekonomicznych.
Projekt realizuje Fundacja Polskie Forum Migracyjne w ramach projektu „Family on the move: transnational families rights in Europe: POLAND”, dzięki środkom Fundacji L’Albero della Vita Onlus.
*G. Walczak, „Rodzinne drogi. Sytuacja dzieci z rodzin transnarodowych – przypadek Polski”, 2015. Raport jest podsumowaniem badań terenowych prowadzonych w 2014 r. w 3 miastach w województwach lubelskim, kujawskopomorskim i wielkopolskim. Pełny tekst raportu na stronie http://rodzicebezgranic.pl/raport/

 

Źródła: materiały pochodzą ze strony szkolapolska.is
Fot: freeimages.com

1 0 1105 17 marca, 2015 Komunikacja, News 17 marca, 2015

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.