Mikołaj Ólafur Frach na nieoficjalnych Mistrzostwach Islandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Mikołaj Ólafur Frach na nieoficjalnych Mistrzostwach Islandii
Posted by

Mikołaj Ólafur Frach na nieoficjalnych Mistrzostwach Islandii

Mikołaj Frach „mistrzem Islandii” w fortepianie

 

Piętnastoletni polski pianista Mikołaj Ólafur Frach triumfował w kategorii do lat 18 konkursu EPTA, uznawanego za nieoficjalne Mistrzostwa Islandii. Konkurs odbył się 8 listopada w Kópavogur.

Konkurs EPTA /European Piano Teachers Association/ odbywa się co trzy lata i jest przeprowadzany przez organizacje krajowe w 39 krajach członkowskich, miedzy innymi w Polsce. Na Islandii jest to jedyny konkurs muzyczny dla uczniów kształcących się w grze na fortepianie i zwycięzca jest „mistrzem Islandii” tego instrumentu.

Konkurs odbywa się w kategoriach wiekowych i jest impreza dwuetapowa. 15-letni Mikołaj Frach jest uczniem szkoły muzycznej w Isafjörður i kształci się pod kierunkiem mamy, Iwony Frach. W swoim programie zaprezentował utwory kompozytorów takich jak : W.A. Mozart, R. Schumann, B. Bartok, A. Thorvaldsdottir, ale najsilniejszym punktem jego repertuaru był oczywiście F. Chopin.

W czasie uroczystości wręczenia nagród obecny był Minister Nauki, Edukacji i Kultury Illugi Gunnarsson /na zdjęciu/ a jedna z nich, którą otrzymał Mikołaj /zwycięzca w kategorii 18 lat i młodsi/ było nagranie dla RÚV 20-minutowego recitalu, który będzie można usłyszeć wraz z krótkim wywiadem 1.01.2016.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: reykjavik.msz.gov.pl
Fot: reykjavik.msz.gov.pl

4 0 453 25 listopada, 2015 News, Rozrywka 25 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.