Najwięcej ofert pracy dla specjalistów w branży IT

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Najwięcej ofert pracy dla specjalistów w branży IT
Posted by

Najwięcej ofert pracy dla specjalistów w branży IT

Początek 2015 miesiącem ofert dla Inżynierów

W styczniu ponad jedna piata ofert pracy (23 procent) dedykowana była specjalistom z kategorii IT oraz Nowoczesne Technologie. Na drugim miejscu w zestawieniu monsterpolska.pl, uplasowały się ogłoszenia dla specjalistów Sprzedaży oraz Sprzedaży Detalicznej.

W stosunku do grudnia ubiegłego roku, liczba ofert dla kandydatów IT spadła o 11%. Spadek nie świadczy jednak o braku zainteresowania pracownikami z tego sektora. Jest to tendencja krótkookresowa, której wynikiem jest długi okres świąteczny, który przełożył się na rozpoczęcie rekrutacji we wszystkich kategoriach, nie tylko w IT. W styczniu na portalu monsterpolska.pl, co piąta oferta pracy skierowana była do specjalistów IT/ Programowania. Firmy nadal najchętniej poszukiwały programistów oraz inżynierów oprogramowania.

Sprzedaż/ Sprzedaż Detaliczna zajęła drugie miejsce w styczniowym zestawieniu monsterpolska.pl. 17% ofert opublikowanych przez pracodawców dotyczyło rekrutacji na stanowiska właśnie w tej kategorii. W porównaniu do analogicznego okresu z 2014 r., liczba ta wzrosła o 30%.

TOP 3 portalu zamykają oferty pracy z kategorii Obsługa Klienta. Wysoki popyt na pracowników zaowocował 16% udziałem w całej puli ogłoszeń, notując skok o 29% w stosunku do stycznia 2014 r. Największe zapotrzebowanie zgłaszano na Doradców Klienta oraz Specjalistów ds. Obsługi Klienta.

Pracodawcy rekrutowali także do działów Logistyka/ Zakupy/ Transport. Oferty pracy o tym profilu stanowiły 10% wszystkich opublikowanych. Aktywnie poszukiwano również Inżynierów, zwłaszcza dziedzin automatyki i produkcji (12%), a liczba ofert wzrosła o jedną czwartą w porównaniu do grudnia ubiegłego roku.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, Centra Usług Wspólnych (SSC) oraz firmy outsourcingowe aktywnie rekrutowały pracowników.

Największym zainteresowaniem firm outsourcingowych cieszyli się specjaliści IT/ Programowania, których dotyczyło 67% ogłoszeń. 5% było adresowanych zaś do kandydatów zainteresowanych pracą w Obsłudze Klienta oraz Finansach / Księgowości.

Tak, jak i w przypadku outsourcingu, Centra Usług Wspólnych poszukiwały głównie kandydatów IT (42%). Zainteresowaniem rekruterów (25%) cieszyli się kandydaci reprezentujący Finanse / Księgowość. Na trzecim miejscu uplasowały się natomiast oferty dla pracowników Obsługi Klienta (12%).

Ranking najbardziej pożądanych specjalizacji w styczniu otwierają Doradcy Klienta. Na kolejnych pozycjach plasują się Programiści i Inżynierowie. Praca czekała również na Sprzedawców oraz Przedstawicieli handlowych.

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.
Fot: freeimages.com

0 0 63 08 maja, 2015 News, Praca 8 maja, 2015

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.