NeedApp - konkurs

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
NeedApp – konkurs
Posted by

NeedApp – konkurs

W dwa dni stworzyli aplikację wspierającą karierę absolwentów uczelni

 

Dwa dni na wymyślenie i stworzenie prototypu aplikacji miały grupy deweloperów mobilnego oprogramowania, które w Poznaniu wzięły udział w konkursie NeedApp. Ich zadaniem było stworzenie aplikacji dla absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (UEP).

Najlepszy zespół zdobył zlecenie na realizację aplikacji. Wyróżniony program – o nazwie Connecto – ma wspierać rozwój karier absolwentów UEP i ich rekrutację do pracy.

Jak powiedział PAP współtwórca aplikacji z firmy KiwiGroup Adam Popiołek, jest to „wyszukiwarka pracy łącząca absolwentów, partnerów biznesowych UEP i sam uniwersytet”.

„W aplikacji tworzy się profile zawodowe. Partnerzy UEP przekazują testy, które sprawdzają umiejętności absolwentów” – wyjaśnił Popiołek.

Użytkownik może też korzystać z dopasowanej bazy szkoleń, testów i artykułów. Baza jest tworzona przez uniwersytet, ale również przez współpracujące z nim firmy. W miarę poznawania kolejnych informacji użytkownikowi przyznawane są wirtualne odznaki. Wraz z profilami użytkowników stanowią one wskazówki dla potencjalnych pracodawców przy wyborze odpowiednich kandydatów do pracy. Z kolei dla studentów aplikacja stanowi źródło informacji o postępach rozwoju kariery.

W pełni funkcjonalny i gotowy dla użytkowników program ma być gotowy w ciągu dwóch miesięcy.

Rzecznik UEP Iwona Cieślik zapowiedziała, że aplikacja zostanie udostępniona pod koniec kwietnia tego roku. „Organizujemy wtedy dzień absolwenta i chcemy zrobić premierę aplikacji” – dodała.

NeedApp był również jednym z działań UEP służącym wzmocnieniu współpracy nauki z biznesem. Konkurs zorganizowała wielkopolska inicjatywa ECDF mKlaster, która skupia podmioty zainteresowane rozwojem technologii mobilnych. W wydarzeniu mogły uczestniczyć maksymalnie czteroosobowe zespoły reprezentujące deweloperów aplikacji mobilnych z całej Polski. Była to druga odsłona NeedApp – rok temu programiści przygotowywali aplikacje dla firmy Skoda.

„Sukces pilotażowego wydarzenia skłonił nas do organizacji następnych edycji. Ideą tego konkursu jest promowanie nowych technologii, jak również niekonwencjonalnych sposobów ich opracowywania” – przekazał koordynator ECDF mKlaster Marcin Paradowski.

NeedApp odbyło się w ramach VII Dni UEP.

 

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

1 0 78 13 marca, 2015 Edukacja, News 13 marca, 2015

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.