Obchody Święta Niepodległości 2015 na Islandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Obchody Święta Niepodległości 2015 na Islandii
Posted by

Obchody Święta Niepodległości 2015 na Islandii

Obchody Święta Niepodległości 2015 w Reykjaviku

 

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Ambasadzie RP w Reykjaviku uświetnił koncert „Muzyka polska wczoraj i dziś” zespołu Szczecin Vocal Project.

Wieczorem szóstego listopada w sali recepcyjnej Ambasady odbyło się spotkanie z udziałem ok. 100 najaktywniejszych przedstawicieli środowiska polonijnego na Islandii. Po krótkim przywitaniu przez kierownika Ambasady przyszedł czas na główne wydarzenie wieczoru, jakim był koncert przygotowany przez Fundację Akademia Muzyki Dawnej ze Szczecina. Rozpoczął się on od szczególnie poruszającego wykonania „Mazurka Dąbrowskiego”, zaintonowanego przez chór i odśpiewanego „za jego przewodem” przez wszystkich zebranych gości. Oprócz hymnu w repertuarze zespołu Szczecin Vocal Project znalazły się kompozycje Wacława z Szamotuł, Mikołaja Gomółki, Karola Szymanowskiego, Romualda Twardowskiego oraz polską muzykę źródeł.

Ten wyjątkowy wieczór, pełen patriotycznych akcentów, dostarczył nam wielu wzruszeń i niezapomnianych przeżyć.

Źródło: reykjavik.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 0 327 11 listopada, 2015 Kultura i sztuka, News 11 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.