Podróżowanie po Islandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Podróżowanie po Islandii
Posted by

Podróżowanie po Islandii

Podróżowanie po Islandii oraz przebywanie na terenie Islandii

Podróżowanie po Islandii nie jest obarczone żadnymi ograniczeniami. Warto jednak pamiętać, że w kraju panuje bardzo specyficzny, surowy klimat, a obszary zamieszkałe są od siebie daleko oddalone. Podróżowanie po Islandii ma bardzo ciekawy aspekt turystyczny, jednakże należy mieć na uwadze panujące tam zmienne warunki atmosferyczne. Podróżowanie po Islandii samochodem zobowiązuje kierowcę do zachowania zwiększonej ostrożności. Na terenie tego kraju wiele dróg nie jest utwardzonych, a bardzo często są one niewystarczająco szerokie dla dwóch pojazdów. Należy także pamiętać, że ze względu na nawierzchnię szutrową, nieutwardzoną, niektóre drogi są dostępne tylko latem. Najlepszym samochodem do podróżowania po Islandii jest taki, który posiada napęd na cztery koła i jest samochodem terenowym. Planując wyjazd do Islandii warto jest zapoznać się z informacjami o stanie dróg na stronie www.vegagerdin.is/english. Za przekroczenie prędkości, czy wjazd na niedozwolone tereny należy spodziewać się wysokich mandatów. Podróżowanie po Islandii jest bezpieczne, gdyż w kraju odnotowuje się niski wskaźnik przestępczości.

Przebywanie na terenie Islandii

Przebywanie na terenie Islandii dla obywateli polskich jest możliwe, dzięki prawie do swobodnego przepływu ludności w ramach UE/EOG. Zniesione zostały kontrole dokumentów, gdyż zarówno Polska, jak i Islandia należą do strefy Schengen. Należy jednak posiadać ważny paszport czy dowód osobisty, gdyż władze mają prawo zażądać okazania dokumentów.

W przypadku pobytu nie przekraczającego 3 miesięcy, Polacy nie muszą posiadać zezwolenia. W przypadku, gdy obywatel polski podejmuje pracę lub też planuje przedłużyć pobyt, konieczne jest, aby zgłosił ten fakt w Narodowym Rejestrze (www.skra.is).

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
fot: freeimages.com

2 0 274 28 września, 2016 Biznes, Komunikacja, News, Przewodnik 28 września, 2016

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.