Polacy obawiają się powikłań grypy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Polacy obawiają się powikłań grypy
Posted by

Polacy obawiają się powikłań grypy

Groźne powikłania grypy

Poprzedni rok był rokiem walki z powikłaniami grypowymi, na które w najwyższym stopniu narażeni są pacjenci chorzy przewlekle na m.in. cukrzycę, choroby układu oddechowego czy sercowo-naczyniowego. Grypa, często lekceważona, może mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia, a niekiedy nawet być przyczyną zgonu chorego.

Powikłań grypy może być wiele. Jak mówi newsrm.tv prof. dr hab. med. Adam Antczak: „Powikłania pogrypowe, są powikłaniami wielonarządowymi i one oczywiście mogą być bardzo niebezpieczne. Najczęstsze to zapalenie płuc i zaostrzenia przewlekłych chorób układu oddechowego. Warto pamiętać, że takim dość poważnym powikłaniem grypy może być zapalenie mięśnia sercowego, może być zapalenie mózgu, zapalenie opon, utrata wzroku, utrata ciąży, uszkodzenie płodu”.

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy ma na celu uświadomić polskiej opinii publicznej, jak istotna jest profilaktyka grypy wśród chorych przewlekle. Okazuje się bowiem, że bardzo wielu zgonom w przebiegu chorób przewlekłych można zapobiec. W jaki sposób?

 

Źródło: Agencja Informacyjna Newsrm TV – newsrm.tv
Fot: newsrm.tv

2 0 291 20 lipca, 2016 News, Zdrowie 20 lipca, 2016

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.