Polacy prezentują wyniki badań nad systemami bezzałogowymi

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Polacy prezentują wyniki badań nad systemami bezzałogowymi
Posted by

Polacy prezentują wyniki badań nad systemami bezzałogowymi

Zespół badawczy Politechniki Warszwskiej prezentuje wyniki badań nad systemami bezzałogowymi

 

WARSZAWA, 28 sierpnia 2015r. – Politechnika Warszawska (PW) i firma Lockheed Martin (NYSE: LMT) zaprezentowały dzisiaj wyniki zaawansowanego programu badań stosowanych, poświęconych integracji i optymalizacji systemów bezzałogowych statków powietrznych. Projekt stanowi kontynuację bliskiej współpracy firmy Lockheed Martin z przedstawicielami przemysłu i środowiska uniwersyteckiego w Polsce. Jej celem jest zachęcenie młodych polskich inżynierów do pracy nad przyszłościowymi rozwiązaniami w zakresie obronności i przemysłu.

Efektem projektu pt. „Optymalizacja bezzałogowego systemu systemów” (Optimization of Unmanned System of Systems, OpUSS) jest opracowanie metody optymalizacji misji wykonywanej przez różnorodne bezzałogowe statki powietrzne. Możliwość wykorzystania wyników obliczeń symulacyjnych zademonstrowano w praktyce – podczas lotu floty trzech bezzałogowych statków powietrznych.

Prof. Janusz Narkiewicz, kierownik Zakładu Automatyki i Osprzętu Lotniczego Politechniki Warszawskiej, pogratulował zespołowi dobrze wykonanej pracy. – Poza zacieśnieniem współpracy między Politechniką, polskim środowiskiem akademickim i firmą Lockheed Martin, wyniki prac zespołu stanowią istotny wkład w rozwój badań nad systemami bezzałogowymi. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i ostatecznych rezultatów tego ważnego projektu.

Dotychczasowe efekty prac zespołu były już prezentowane podczas prestiżowej konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Aeronautyki i Astronautyki (AIAA) w Dallas, w czerwcu tego roku. AIAA opublikowała też trzy prace naukowe związane z polskim projektem.

Firma Lockheed Martin pomagała zbudować bezzałogowe statki powietrzne i systemy symulacji PW oraz wspomagała opracowanie oprogramowania wykorzystywanego podczas projektu.

Więcej informacji znajduje się na stronie Politechniki Warszawskiej:

https://www.pw.edu.pl/engpw

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.com

7 0 178 31 sierpnia, 2015 News 31 sierpnia, 2015

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.