Polaku zaplanuj swój budżet gdy spodziewasz się dziecka

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Polaku zaplanuj swój budżet gdy spodziewasz się dziecka
Posted by

Polaku zaplanuj swój budżet gdy spodziewasz się dziecka

Spodziewasz się dziecka? Zaplanuj swój budżet

 

Miesięcznie wydajemy na dziecko średnio 607 zł – wynika z badania „Edukacja finansowa dla dzieci”. Im pociecha starsza, tym więcej przeznaczamy na jedzenie, ubrania i dodatkowe zajęcia. Jeszcze przed porodem warto przeanalizować budżet domowy i zaplanować nadchodzące wydatki.

Budżet domowy to szczegółowy opis przychodów i wydatków rodziny. Ważna jest kategoryzacja tych ostatnich. Przykładowo w pierwszej grupie mogą znaleźć się stałe, comiesięczne rachunki, w drugiej wyszczególnijmy koszty produktów spożywczych i środków chemicznych, w trzeciej – wydatki na rozrywkę, ubrania oraz transport itd.

„Po upływie trzech miesięcy od rozpoczęcia prowadzenia budżetu domowego możemy wyciągnąć pierwsze wnioski na temat naszych wydatków i – co najważniejsze – tego, jak oszczędzamy. Pamiętajmy, że nasze oszczędności stanowią pewnego rodzaju poduszkę bezpieczeństwa, która daje nam wolność finansową” – mówi serwisowi infoWire.pl konsultant finansowy Joanna Surwiłło.

Świadomi tego, jak zarządzamy swoimi finansami, rozpocznijmy planowanie wydatków na dziecko. „Warto określić, które koszta możemy znacznie ograniczyć, np. przez pożyczenie od znajomych ubranek i zabawek lub ich zakup z drugiej ręki” – podkreśla ekspertka. Planowanie okaże się racjonalne, kiedy odnotujemy nadwyżkę pieniężną. Wówczas powinniśmy zdecydować, na co ją przeznaczymy. Najważniejsze to nie dać się pokusie nieplanowanego rozdysponowania tych środków.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

1 0 439 09 listopada, 2015 Biznes, News 9 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.