Polki przygotowują samochód do zimy

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Polki przygotowują samochód do zimy
Posted by

Polki przygotowują samochód do zimy

Jak Polki przygotowują samochód do zimy?

 

Właścicielki samochodów już wkrótce będą musiały zmierzyć się ze śniegiem, mrozem i oblodzonymi drogami. Aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy, powinny odpowiednio przygotować auto do sezonu zimowego. Świadomość bezpieczeństwa na drodze rośnie – 90% polskich kierowców deklaruje, że używa opon zimowych. Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki lokalnej Panoramafirm.pl, która zanotowała aż 196% wzrost zapytań o wymianę opon.

W Polsce nie ma obowiązku wymiany opon na zimowe, jednak dla własnego bezpieczeństwa oraz dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego należy wymienić opony kiedy temperatura powietrza w ciągu dnia spada poniżej 7 °C.

Polki coraz staranniej przygotowują pojazdy do sezonu zimowego i do zmieniających się warunków atmosferycznych. Lokalna wyszukiwarka Panoramafirm.pl, jako źródło informacji dla osób poszukujących np. serwisu opon czy stacji wulkanizacyjnej jest bardzo pomocna. Nasza bezpłatna aplikacja mobilna pozwala na lokalizowanie na mapie m.in. serwisów samochodowych, a także na bezpośrednie dotarcie do nich. – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku, Eniro Polska.

Wymiana opon to nie wszystko

Przygotowując samochód do zimy warto sprawdzić, w jakim jest stanie ogólnym. Coraz więcej kierowców w okresie jesiennym robi przegląd samochodu. Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki Panoramafirm.pl, która odnotowała w ostatnim miesiącu wzrost zapytań o auto serwisy o 102%.

Zanim spadnie śnieg, warto skontrolować zawieszenie i układ hamulcowy samochodu. Zużyte amortyzatory nie tylko zmniejszają żywotność opon, ale co ważniejsze, wydłużają drogę hamowania.

Przed rozpoczęciem sezonu zimowego należy także sprawdzić kondycję akumulatora i jego napięcie. Jeżeli kierowca chce uniknąć niespodzianki i woli nie mieć problemów z odpaleniem silnika, musi mieć odpowiednio naładowany akumulator. Tego typu usługa jest w większości warsztatów bezpłatna. Warto również skontrolować zużycie klocków i tarcz, a także przewodów i płynów hamulcowych.

Istotne znaczenie szczególnie o tej porze roku, ma stan wycieraczek. Powinno się sprawdzić, czy wycieraczki nie przymarzają do szyby. Jeżeli wycieraczki słabo zbierają brud oznacza to, że ich pióra się zużyły i należy je wymienić na nowe. Przy okazji warto też zaopatrzyć się w niezbędny w okresie zimowym płyn do spryskiwaczy o niskiej temperaturze zamarzania.

Warto również wyposażyć się w dodatkowy sprzęt, który będzie przydatny podczas zimy. Niezbędne w odśnieżaniu auta będą: zmiotka, skrobaczka, odmrażacz do szyb w płynie oraz nieprzemakalne rękawiczki. Na wypadek zamarzniętego zamku warto mieć przy sobie odmrażacz do zamków. Dodatkowo przydatne mogą być przewody rozruchowe, linka holownicza oraz łańcuchy, które możemy wozić w bagażniku. Należy pamiętać również o konieczności posiadania kamizelki odblaskowej, która zapewni kierowcy widoczność w razie konieczności dokonania naprawy pojazdu.

Przygotowanie samochodu do sezonu zimowego nie powinno sprawić Polkom kłopotu. Jak pokazują badania[1] kobiety są dobrymi kierowcami. Nie tylko korzystniej wypadają w testach teoretycznych, ale także lepiej odnajdują się w sytuacjach kryzysowych na drodze. Podejmują one o wiele bardziej adekwatne decyzje niż mężczyźni. Panie są też bardziej życzliwe wobec innych uczestników ruchu i częściej ostrzegają przed zagrożeniami na drodze.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.com

6 0 612 07 grudnia, 2015 Motoryzacja, News 7 grudnia, 2015

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.