Połów wielorybów w Islandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Połów wielorybów w Islandii
Posted by

Połów wielorybów w Islandii

Połów wielorybów w Norwegii osiąga najwyższą liczbę od 1993 r.

 

Rybacy w Norwegii złowili w tym roku 729 wielorybów, największą ilość, od czasów wznowienia kontrowersyjnych praktyk, wbrew presji międzynarodowej – stwierdziły wczoraj źródła branżowe.

Sezon był bardzo odbry i jest teraz zakończony – powiedział Svein Ove Haugland, zastępca dyrektora działu sprzedaży Norweskiej Organizacji Rybaków.

Ewentualna liczba może nieznacznie wzrosnąć przed końcem sezonu, ale już jest na najwyższym od 1993 roku poziomie, czyli od momentu kiedy Norwegia wznowiła połowów wielorybów, pomimo moratorium na całym świecie, które zostało oficjalnie odrzucone przez rząd w Oslo.

W 2013 roku, w Norwegii złowiono 590 wielorybów fałdowców, znacznie więcej niż w roku poprzednim.

„Musimy odbudować popyt na mięso wielorybów, biorąc pod uwagę ostrą konkurencję w postaci spożywania mięsa ze zwierząt lądowych i ryb” – powiedział Haugland.
„Ale fakt, że doszło do zdecydowanego wzrostu rocznych połowów pokazuje, że jesteśmy na właściwej drodze.”
Greenpeace uważa, że połowy wielorybów w Norwegii nie będą miały długo miejsca ze względu na brak zainteresowania ich mięsem.

„Pogoda tego lata jest bardzo dobra, co sprzyja dużemu popytowi na mięso wielorybów, które griluje się w północnej Norwegii. Dzięki pieknej pogodzie również polowanie staje się łatwiejsze bo mamy czyste niebo i spokojne wody,” powiedział Truls Gulowsen – lider Greenpeace w Norwegii, dodając: „ale to nie jest zmiana trendu.”
Norwegia jest jedynym krajem obok Islandii, który w celach handlowych poluje na wieloryby.

Połowy wielorybów w Japonii są oficjalnie dozwolone w celach naukowych, ale duże ilości mięsa trafiają na rynek.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony : ekogroup.info

fot: freeimages.com

Wyszukiwaliście:

2 0 1024 07 października, 2014 Ekologia, News 7 października, 2014

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.