Rodzice w Islandii prawa i obowiązki

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Rodzice w Islandii prawa i obowiązki
Posted by

Rodzice w Islandii prawa i obowiązki

RODZICE DZIENNI

DAGFORELDRAR
Rodzice dzienni / Dagforeldrar to niezależni podwykonawcy lub instytucje posiadający licencję wydawaną przez Urząd Miasta Reykjavik Oddziału ds. przedszkoli/Leikskólasvíð, który sprawuje kontrolę nad opiekunami zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Spraw Socjalnych / Félagsmálaráðuneyti . W Reykjavíku jest ich razem 190. Dzieci mogą przebywać pod opieką rodzica dziennego nie dłużej niż 9 godzin dziennie. Dzieci pod opieką dzienną są w większości w wieku od 1 do 3 lat, choć czasami są również młodsze i starsze. Jednen rodzic dzienny nie może opiekować się więcej jak pięciorgiem dzieci. Informacje na temat opiekunów dostępne są na stronach internetowych Miejskich Centrów Usługowych /Þjónustumiðstöðvar pod nazwą DAGFORELDRAR.

Zapisy
Aby korzystać z pomocy dziennej, trzeba skontaktować się bezpośrednio z wybraną przez siebie opiekunką lub instytucją zajmującą się opieką nad dziećmi.

Dzięki pomocy Miasta, rodzice poszukujący opieki dziennej dla dzieci, mogą znaleźć odpowiednie instytucje, które działają w Reykjavíku i mają odpowiednie pozwolenia.

Opłaty i dopłaty
Informacje na temat opłat i sposobu zapłaty udzielają instytucje zajmujące się opieką dzienną. Opłata za opiekę dzienną zależy od stanu cywilnego i wykształcenia rodziców. Przykładowe cenniki oraz informacje na temat wolnych miejsc można znaleźć na stronie każdej z dzielnic Reykjaviku.

Opinie i skargi
Opinie i skargi na temat opieki dziennej można przekazywać doradcom w Miejskich Centrach Usługowych / Þjónustumiðsöðvar.
Skargi należy składać w formie pisemnej na formularzach dostępnych w Miejskich Centrach Usługowych / Þjónustumiðstöðvar. Osoba składająca skargę może zastrzec sobie anonimowość, ale musi podać nazwisko doradcy ds. opieki dziennej /daggæsluráðgjafi. Jeśli skarga na piśmie dotyczy pracy rodzica dziennego, otrzyma on informacje o złożeniu na niego skargi. Treść skargi nie jest przekazywana telefonicznie. Następnie rodzic dzienny odwiedza dwóch doradców ds. opieki dziennej i może on bezpośrednio przekazać swoje zastrzeżenia. Dalsze postępowanie zależy od skargi. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w regulaminie pomocy dziennej / Reglugerð um daggæslu barna í heimahúsum.

Żródło: materiały pochodzą ze strony : eldri.reykjavik.is
fot: freeimages.com

7 0 18 02 października, 2016 Biznes, News, Przewodnik, Rodzina i dzieci 2 października, 2016

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.