Energetyka Islandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Aktualne i rzetelne informacje znajdą Państwa na łamach naszego serwisu Wirtualna Islandia. Forum dyskusyjne, ogłoszenia oraz wszystko to co związane jest z życiem w Islandii. Zapraszamy do lektury!WirtualnaIslandia.pl
Portal Informacyjny dla Polaków w Szwajcarii
info@wirtualnaskandynawia.pl
Energetyka Islandii
Posted by

Energetyka Islandii

Energetyka Islandii będzie opierać się głównie na wodorze. Islandia założyła sobie cel, jakim jest permanentne pozbycie się korzystania z paliw kopalnych.

Energetyka oparta będzie o wodór, który będzie głównym źródłem energii w przemyśle, transporcie, a także gospodarstwach domowych. Jego główną zaletą jest brak emisji zanieczyszczeń do powietrza, a jego spalanie nie powoduje efektu cieplarnianego.

Powyższy plan został już zatwierdzony przez islandzki parlament. Obejmie on również pojazdy – będą w nich stosowane silniki elektryczne, które to zasilane są wodorowymi ogniwami paliwowymi. Jedynym produktem ubocznym w działaniu silników elektrycznych jest para wodna. Energetyka Islandii będzie więc jako podstawę mieć energię elektryczną, której produkcja odbywać się będzie w elektrowniach wodnych. Mówi się też o eksporcie wodoru do innych europejskich krajów.

Profesor chemii, Bragi Arnasson szacuje, że wprowadzenie zmian w Islandii zajmie około 30-40 lat.

Fot: sxc.hu

Polecamy artykuły:

Islandia i Słowacja notują najwyższe wzrosty w turystyce
Ochrona – wykorzystanie – równowaga
– Islandzki parlament
– Bragi Arnasson (profesor chemii)

4 0 15 19 lutego, 2012 Ekologia, News 19 lutego, 2012

Dodaj komentarz

Aktualne Newsy

Popularne Newsy

Witamy wszystkich!
Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w islandzkich realiach. Gdy przybyliśmy do Islandii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim jest Islandia. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Islandii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Islandii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu. Zapraszamy wszystkich do współpracy z zespołem naszego portalu informacyjnego.

Dziękujemy.
zespół Polacy w Skandynawii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaIslandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.